top of page
1סופי.jpg

הכשרה והדרכה

לוטינגר-36.jpg

 

מקבלי ההחלטות בארגון נדרשים לידע בסיסי והבנה בתחום הביטוח וניהול סיכונים.

עולם הביטוחים מורכב  וכולל היבטים משפטיים, רגולטוריים, אקטוארים, ונדרש ידע ספציפי לגבי הסיכונים מפניהם נועד הביטוח להגן.

עו"ד שלומי לוטינגר, הינו בהכשרתו אקטואר ודוקטורנט במנהל עסקים, עורך מפגשי הדרכה אישיים למקבלי ההחלטות בארגון, כדי להקנות להם ידע והבנה בתחום, אשר יסייעו  בקבלת החלטות.

כמו כן, עורך עו"ד שלומי לוטינגר הרצאות לעובדים בחברה בכדי להעמיק את הידע בתחום הביטוח, לחסוך בעלויות הביטוח, ולהכיר את תוכניות הביטוח המוצעות ע"י הארגון.

בנוסף עורך עו"ד שלומי לוטינגר...

יועץ ומלווה אישי לעובד

לוטינגר-28-Edit.jpg

 

מתן מידע למבוטח לגבי זכויותיו בביטוח, והכוונה וליווי מקצועי בעת תביעה, הינם נדבך חשוב בניהול הסדר הביטוח הקבוצתי, ותורמים לתחושת ביטחון ושקט נפשי אצל המבוטח.

בשנים האחרונות אנו עדים להתייקרות מחירי ביטוח הבריאות הקבוצתיים, ולהתפתחות שירותי הביטוח הדיגיטליים, זמינות המידע, ואפשרות ביצוע פעולות באופן מקוון באתר המבטח, לרבות הגשת תביעות. שינויים ומגמות אלה מחייבים את הארגון לבחון דרכים יעילות וחסכוניות לניהול הסדר הביטוח הקבוצתי.

לשם כך בנינו מערך שירות ייחודי אותו ניתן להתאים לכל ארגון בהתאם לצרכיו הכלכליים ותפיסת עולמו הניהולית.

הייעוץ והליווי האישי כוללים:

יעוץ בעת הצטרפות לביטוח או בעת סיום העסקה - יעוץ לעובד..

ייעוץ וניהול הסדר ביטוח קבוצתי

לוטינגר-15-Edit.jpg

 

הניסיון שצברנו במרוצת השנים מראה כי ארגונים וחברות מפעילות הסדרי ביטוח קבוצתיים לעובדים ובני משפחותיהם, כדי להבטיח כיסויי ביטוח מקצועיים ומתקדמים שיעניקו ביטחון ושקט נפשי לעובדים, וחיסכון בעלויות ובמשאבים לארגון.

תפקידו המרכזי של היועץ הינו לגשר על פערי הידע בתחום הביטוח, ולתת למקבלי ההחלטות כלים, נתונים ומידע מקצועי כדי שיוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבור הארגון והעובדים. עבודת הייעוץ מתבצעת בשיתוף פעולה מלא עם נציגי הארגון מתחום משאבי האנוש- שכר והטבות, כספים, הרכש, המחשוב, והמחלקה המשפטית, תוך התייחסות להיבטים הבאים...

מי אנחנו

לוטינגר-33-Edit.jpg

 

עו"ד שלומי לוטינגר הוא המייסד והבעלים של חברת ש. לוטינגר ושות' - חברה ליעוץ וניהול מערכות בריאות בע"מ. שלומי לוטינגר הוא בעל תואר B.A בסטטיסטיקה ומתמטיקה, תואר M.B.A במנהל עסקים, ובוגר החוג לאקטואריה. כמו כן הוא בעל הכשרה של מגשר ובורר.

עו"ד שלומי לוטינגר הוא מומחה בעל ותק של מעל 25 שנים בתחום ביטוחי בריאות, סיעוד ושיניים. במהלך השנים הוא פועל בתחום הסדרי ביטוח בריאות קבוצתיים, כולל תפקידי ניהול בחברת ביטוח. הוא משמש כמגשר ובורר במחלוקות בתחום הביטוח, מרצה, ומשתתף בכנסים מקצועיים בינל', ונמצא בקשרי עבודה עם מבטחי משנה וברוקרים בחו"ל המתמחים בתחום ביטוחי הבריאות...

בדיקת תיק ביטוח

האם אני צריך את כל הביטוחים שיש לי? האם יש לי כפל ביטוח או ביטוחים מיותרים? האם באפשרותי לחסוך בעלויות ביטוח? האם הביטוח מעודכן האם יש כיסוי ביטוחי שעלי לשפר או להרחיב? 

בדיקת תיק הביטוח מבוצעת ע"י צוות מומחי חברת ש. לוטינגר ושות', שהינה חברת ייעוץ מקצועית ואובייקטיבית, ואינה קשורה או מחויבת לסוכנות או חברת ביטוח כלשהי.הבדיקה כוללת דו"ח המפרט את כיסויי הביטוח, והמלצות לשיפורים ושינויים בתיק הביטוחי.

ייעוץ והכוונה לפני הגשת תביעה

צוות המומחים בראשותו של עו"ד שלומי לוטינגר מעניק שירותי יעוץ והכוונה בעת הגשת תביעה לחברת הביטוח.

הייעוץ כולל בדיקת הזכאות במסגרת פוליסות הביטוח השונות, איסוף מסמכים ואישורי מחלה רלוונטיים, סיוע בניסוח התביעה, מילוי טפסי התביעה, והגשתם לחברת הביטוח. הניסיון מלמד כי יעוץ מקצועי תורם למיצוי זכאותו של המבוטח על פי תנאי הפוליסה, מקצר את זמני הטיפול בתביעה, מונע עוגמת נפש וחוסך בעלויות למבוטח.

Business Meeting

תפקיד היועץ בעידן הדיגיטלי והטכנולוגי

בתקופה האחרונה אנו עדים להתפתחות מואצת של תחום הביטוח הדיגיטלי. חברות ביטוח חדשות המבוססות על דיגיטציה קיבלו אישור לפעול, חברת ביטוח ישיר ממתגת עצמה מחדש כחברת ביטוח דיגיטלית, חברות הביטוח הקיימות הקימו "מחלקות ביטוח דיגיטלי" ומגדילות פעילותן בתחום. חברות ביטוח מפתחות ומפעילות כלים לרכישת תכניות ביטוח לקהלי יעד מוגדרים תוך הקטנת הסיכונים, וחסכון בעלויות ביטוח, וכן מפעילות כלים להגשת תביעה באופן מקוון, אפשרות לקבלת מידע עדכני על כל תכניות הביטוח המנוהלות אצלן, ולבצע פעולות באזור האישי.

Team Meeting

מה עדיף ביטוח בריאות פרטי או ביטוח בריאות קבוצתי

חוסר בתקצוב מערכת הבריאות והתאמתו לגידול להזדקנות האוכלוסיה, והתפתחות הרפואה והטכנולוגיה, מייצרת מערכת בריאות פרטית דומיננטית. שיעור ההוצאה על בריאות מהתמ"ג בישראל עומד על שיעור של 7.3%. ישראל ניצבת במקום 27 מתוך 35 בדירוג המדינות  OECD כאשר הממוצע עומד על 8.9%.

ועדת סל התרופות לשנת 2018 אישרה הכנסתם של 106 תרופות וטכנולוגיות בעלות של 460 מיליון ש"ח מתוך כ 700 תרופות וטכנולוגיות בהיקף של כ 2.5 מיליארד ש"ח אותם בחנה.
ישראל מדורגת במקום שלישי בקרב מדינות ה-OECD בשיעור המחזיקים בביטוחי בריאות פרטיים. על פי הדוח שפרסם הארגון 83% מתושבי ישראל מחזיקים בביטוח פרטי ובכלל זה ביטוחים פרטיים, קבוצתיים, ותכניות ביטוחי משלים המופעלות ע"י קופות החולים (שב"ן) .

אם כך מה עדיף ביטוח קבוצתי או ביטוח פרטי?

Business Team 2

כפל ביטוח או ביטוח יתר

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון חשפה את הנתונים על ביטוחי כפל שמשלמים מבוטחים. עפ"י הנתונים שהציגה -  28% מהכפילויות הינן בגין ביטוח חיים, 22% בגין ביטוח תאונות אישיות, 14% בגין ניתוחים מהשקל הראשון, 13% בגין ביטוח תרופות, 10% בגין ביטוח סיעודי, 8% בגין ביטוח ייעוץ ובדיקות ו-5% בגין ביטוח מחלות קשות.

אין ספק, שהנתונים משקפים את העובדה שהציבור משלם עבור ביטוחים מיותרים, אך יש להבדיל בין כפל ביטוח, לביטוח יתר.

כפל ביטוח משמעותו תשלום עבור כיסוי ביטוחי זהה המופיע פוליסות שונות, ובעת מקרה הביטוח המבוטח לא יוכל לנצל את מלא זכאותו בכל אחת מהפוליסות.

ביטוח יתר משמעותו תשלום עבור כיסויי זהה בפוליסות שונות, אולם בעת מקרה הביטוח המבוטח יקבל את מלוא הזכאות בכל אחת מהפוליסות, ללא תלות בזכאותו בפוליסות אחרות.

בבואנו לבחון את הנושא יש להבדיל בין פוליסות מסוג פיצוי לבין פוליסות מסוג שיפוי.

bottom of page